27 Вересня 2021

Українські логістичні компанії отримали технологію для цифровізації галузі

Український національний оператор промислового Інтернету речей (мережа 0G)  “Sigfox Ukraine” презентував інноваційне рішення для цифровізації транспортної галузі України на форумі “DIGITAL LOGISTICS FORUM”. Під час форуму були знайдені причини неефективного використання активів та запропоновані інноваційні технології, які змінять правила гри в українському логістичному сегменті.

Під час свого виступу CEO “Sigfox Ukraine” Дмитро Озеров наголосив, що технології відстеження активів, які зараз використовуються в Україні, працюють неефективно.


“Понад 30% штрих-кодів та міток не зчитуються через людський фактор. 50% активів використовуються недоцільно, що веде до збитків. За допомогою застарілих методів відстеження власники не можуть вчасно отримувати відповіді на питання: “Де мої активи? Де вони перебувають за межами складу? Хто їми опікується?”

– розповів Дмитро Озеров.


Дмитро Озеров також зазначив, що українська логістика потребує інновацій, які б вирішили наступні завдання:

  1. Давали можливість слідкувати в режимі онлайн та контролювати тисячі активів одночасно;
  2. Мали низьку вартість впровадження та абоненську плату;
  3. Дозволяли відстежувати свої активи поза Україною;
  4. Працювали в автономному режимі 3-5 років без заміни акумуляторів.

За словами CEO “Sigfox Ukraine”, рішенням можуть стати розумні трекери, підключені до глобальної мережі 0G.


“Ми маємо успішні приклади використання трекерів по всьому світу. Наприклад, компанії “Konvoy Group” вдалося на 75% скоротити витрати на логістику. Вони почали відстежуватися 70 тисяч своїх пивних кегів в Австралії та Новій Зеландії за допомогою трекерів, підключених до мережі Sigfox”

– зазначив Дмитро Озеров.


В той же час компанія DHL Німеччини використовує на своїх візках 200 тисяч трекерів з підключенням до мережі Sigfox, щоб оптимізувати логістичні процеси та уникнути втрати активів.


“Наразі, альтернативи впровадженню системи автоматизованого та активного трекінгу з використанням глобального покриття мережі 0G Sigfox, просто не існує. Цифрова трансформація — хоч і виклик майбутнього, але готовність впроваджувати її має свідчити про готовність змінювати процеси та культуру керування в компаніях вже сьогодні”

– заявив Дмитро Озеров.


Глобальна мережа 0G від Sigfox діє з 2010 року в 73 країнах світу (в тому числі у країнах Євросоюзу, Великобританії, США, Канаді, Японії, Австралії) на 6 континентах. Нею активно користуються такі компанії, як Total, Airbus, Michelin, Danone, Bosch, PSA. Наразі у світі функціонує близько 19 млн. пристроїв Sigfox.