07 Січня 2021

В Україні запрацював Інтернет речей

В Україні почала роботу нова мережа 0G від глобального оператора Sigfox Ukraine. Мережа дозволить впровадити систему «Інтернет речей», яка оцифрує та автоматизує важливі для життя процеси.

Інтернет речей — це мережа 0G, яка за допомогою радіомодулів збирає та обробляє інформацію з датчиків, що закріплені на предметах або вбудовані у них (лічильники, автомобілі, багажі, труби, вагони і т.п. ). Мережа активно використовується у сферах безпеки, охорони здоров’я, ЖКГ, логістиці, будівництві, сільському господарстві, судоплавстві, страхуванні.

CEO Sigfox Ukraine Дмитро Озеров зазначив: «Поява глобального оператора Sigfox в Україні значно прискорить цифровізацію у багатьох сферах нашого життя. Завдяки новій мережі ми допоможемо автоматизувати процеси у комунальних господарствах, промисловості та логістиці, державному секторі, сільському господарстві, будівництві».

Дмитро Озеров розповів, що у Sigfox Ukraine є чіткий план розгортання мережі до 2023 року, в який включені такі міста, як Київ, Одеса, Львів, Харків, Дніпро. Проте голова компанії підкреслив, що мережа розвиватиметься швидше за умов появи нових партнерів, які планують стати частиною глобального бізнесу Sigfox.

 

Переваги системи “Інтернет речей”: 

1. Зниження витрат і додаткове джерело прибутку для державних підприємств і бізнесу.
Система дозволяє вести облік предметів, їхню логістику і стан, що допомагає вчасно реагувати на виклики. Для прикладу, у багатьох країнах система Sigfox використовується у логістиці, що покращує операційні процеси в компаніях, а також допомагає уникнути фінансових втрат.

2. Покращення обслуговування у ЖКГ.
Інтернет речей дозволяє споживачам платити лише за спожиту електроенергію, воду та газ. Також це зберігає час, оскільки показники передаються автоматично до служб, які надають послуги. Sigfox оснастила пристроями для лічильників води, тепла і газу 215 тисяч домогосподарств в Антверпені (Бельгія) і 850 тисяч у Токіо (Японія). Для порівняння, в Україні функціонує більше 25 млн. пристроїв, які потребують обліку.

3. Охорона здоров’я і життєдіяльності.
У багатьох країнах система Sigfox забезпечує швидке реагування пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, газові служби.

4. Зниження ризиків
Кожного року у світі крадуть близько 3,5 мільйонів автівок. Встановлена на автомобіль система Sigfox дозволяє знайти автівку і повернути її власникові. Система не може бути заглушена, на відміну від традиційного сотового зв’язку.

5. Покращення клієнтського обслуговування.
Багато компаній обладнують трекерами від Sigfox свої вантажі. Наприклад, компанія Louis Vuitton оснастила валізи подібними трекерами, що дозволяє користувачам цього бренду відстежувати свій багаж під час подорожі.

6. Низькозатратне впроваждення і обслуговування.
Вартість встановлення датчиків, а також абонплата за їх обслуговування менша за аналогічні системи. Датчики потребують мало енергії та можуть працювати без підзарядки 3,5,10 і навіть 16 років.

7. Зручність і простота у використанні.
Система Sigfox не потребує роумінгу у 72 країнах світу.

Глобальна мережа 0G від Sigfox діє з 2010 року в 73 країнах світу (в тому числі у країнах Євросоюзу, Великобританії, США, Канаді, Японії, Австралії) на 6 континентах. Нею активно користуються такі компанії, як Total, Airbus, Michelin, Danone, Bosch, PSA, DHL. Наразі у світі функціонує близько 17 млн. пристроїв Sigfox