18 Січня 2024

Як реалізувати конвергенцію пристроїв для Sigfox та LoRaWAN

Ремі Лоррен –

20 грудня 2023 року

 

Одне з найпоширеніших запитань, коли мова заходить про конвергенції “Як реалізувати конвергенцію для пристроїв/рішень Sigfox і LoRaWAN?”

В екосистемі Інтернету речей є багато зацікавлених сторін, які вже наважилися на те, що я б назвав “гібридизацією” – розгортання гібридних схем у своїх пристроях Інтернету речей. Цей процес часто переосмислюється кожним учасником залежно від сфери, в якій він грає, що створює перешкоди для реалізації стратегії швидкого виходу на ринок і робить акцент на вертикальній інтеграції додатків.

Бізнес-цінність конвергенції Sigfox та LoRaWAN

#1: Виробники пристроїв

Конвергенція підвищує економічну ефективність їхнього продуктового портфеля, дозволяючи їм вийти на ширший ринок з одним продуктом, що відповідає обом технологіям.

#2: Постачальники послуг Інтернету речей

Конвергенція також дозволяє їм розширити своє покриття за допомогою одного пристрою/рішення Інтернету речей.

#3: Клієнти Інтернету речей

Кінцеві користувачі, які хочуть використовувати один і той же статичний IoT-пристрій, підключаючись до найкращого доступного покриття LoRaWAN або Sigfox в залежності від географії, і не піддаватися ризику, коли обрана мережа зазнає перебоїв або недоступна (наприклад, міжнародне відстеження активів за допомогою мобільних пристроїв, які шукають найкраще доступне покриття там, де вони використовуються).

Переваги подвійного режиму Sigfox та LoRaWAN

Реалізація подвійного режиму Sigfox і LoRaWAN має кілька переваг. Розширене покриття, включаючи супутниковий доступ до LoRaWAN для клієнтів Sigfox і LoRaWAN у різних географічних регіонах, є однією з них. Іншою перевагою є можливість використання одного пристрою SKU для обох технологій, що дозволяє знизити витрати. Подвійний режим також підвищує рівень SLA і продуктивність/відмовостійкість мережі, де одночасно розгорнуті Sigfox і LoRaWAN.

Як реалізувати подвійний режим Sigfox та LoRaWAN

Крок 1: Виберіть сумісний IoT-чіпсет

  1. Semtech LR1110 LR1120, LR1121, SX126x
  2. ST Micro STM32WL5
  3. Модулі IoT Murata LoRaWAN від  Модулі LSM 110A

Крок 2: Інтегруйте відкриті прошивки Sigfox та LoRaWAN у зовнішній мікроконтролер (MCU) вашого пристрою.

Крім того, схема реалізації Sigfox на чіпсетах SX12xx від Semtech буде опублікована на GitHub до кінця 2023 року.

Крок 3: Інтеграція, сертифікація та тестування

  • Адаптація до обраного мікроконтролера.
  • Сертифікація радіостанцій та протоколів (LoRaWAN Сертифікація , Sigfox Сертифікація )
  • Керування обліковими даними пристрою Sigfox та LoRaWAN.
  • Інтегруйте та тестуйте.

Крок 4: Оновлення прошивки програми пристрою

Нарешті, оновіть прошивку додатку пристрою (на периферії) АБО/АБО проміжне ПЗ хмари Інтернету речей з найкращою “схемою вибору технології”, адаптованою до вашого випадку використання:

  • Виберіть найкраще доступне мережеве підключення (Sigfox або LoRaWAN) на етапі налаштування, якщо пристрій є статичним (переключіться на найкраще доступне мережеве підключення).
  • АБО динамічно вибирати найкраще доступне з’єднання, якщо пристрій мобільний (кожна передача шукає найкраще доступне з’єднання з мережею).
  • АБО підключіть Sigfox і LoRaWAN одночасно (перекриття мережі), щоб збільшити пропускну здатність і відмовостійкість мережі.

Вибір технології інтелектуальної мережі може бути реалізований на периферії (прошивка пристрою) або в хмарі (проміжне програмне забезпечення для вилучення даних).

Author
Remi Lorrain – VP of Convergence, UnaBiz