14 Грудня 2023

ST Microelectronics оголосила про вихід на ринок OEM-версій STM32WL3x, чіпсету, сумісного з технологією Sigfox 0G

Минулого тижня ST Microelectronics оголосила про вихід на ринок OEM-продукції STM32WL3x – нового економічно ефективного чіпсету, який дозволяє розробникам, виробникам пристроїв і рішень легко створювати пристрої, що працюють тільки на базі Sigfox. Бездротовий мікроконтролер (MCU) для субгігагерцового діапазону постачається з новим радіоприймачем з наднизьким енергоспоживанням та оновленим трансивером S2-LP для демократизації нових субгігагерцових додатків.

Що це означає для розробників, виробників пристроїв та рішень?

За допомогою цього чипсета можна створювати більш економічно ефективні багатофункціональні пристрої та рішення на базі Sigfox, орієнтовані на інтелектуальний облік, управління активами, розумні міста, а також різні малопотужні додатки IoT.
Розробники отримують короткий шлях від PoC до кінцевого дизайну завдяки апаратним функціям, орієнтованим на їхні додатки, таким як контролер датчиків LC, і знайомій програмній екосистемі.

Які основні моменти варто відзначити?

1. Унікальною особливістю STM32WL3x є наявність двох радіоприймачів, один з яких призначений для функції пробудження з низьким енергоспоживанням. Розроблений для виявлення наближення, він підтримує лише модуляцію OOK, має режим безперервного прийому (RX) і сумісний з широким діапазоном частот від 100 МГц до 2,4 ГГц. Як результат, він споживає мізерні 4,2 мкА, що на порядок менше, ніж споживає традиційне радіо. Для порівняння, звичайний субгігагерцовий модуль STM32WL3x споживає 5,6 мкА в режимі RX, що за сьогоднішніми мірками вже вважається ефективним пристроєм.

Простими словами: Тепер ви можете створювати рішення для геозони, які споживають набагато менше енергії, ніж раніше.

UnaBiz працює з розробниками над створенням нових варіантів використання STM32WL3x з функцією пробудження з низьким енергоспоживанням. Розробникам рішень, які бажають створити продукти з цією функцією, пропонується зв’язатися з UnaBiz, щоб обговорити можливості та їх можливу реалізацію.
2. Звичайне радіо в STM32WL3x є оновленою версією S2-LP з підтримкою (G)MSK, DBPSK і DSSS на додаток до традиційних 4-(G)FSK, 2-(G)FSK, OOK і ASK. Таким чином, пристрій підтримує стандарт 802.15.4g і сумісний з протоколами 6LoWPAN, MBus, Sigfox, WiSUN і KNX.
Важливо відзначити, що чіпсет сумісний з усіма зонами Sigfox RC Zones.
3. Радіостанція STM32WL3x перевершує як за енергоефективністю, так і за вихідною потужністю. У режимі прийому вона споживає лише 5,6 мА проти 7 мА, необхідних для S2-LP. У режимі передачі (TX) вона споживає лише 8 мА, тоді як S2-LP – 10 мА. Крім того, він пропонує більшу вихідну потужність на рівні +20 дБм, перевершуючи S2-LP на рівні +16 дБм.
4. Оснащений мікроконтролером STM32 Cortex M0+, STM32WL3x дозволяє розробникам впроваджувати новий стек з відкритим вихідним кодом Sigfox, доступний тут: https://github.com/sigfox-tech-radio/sigfox-ep-lib. Ця інтеграція пропонує безліч переваг, таких як можливість асинхронного виконання замість традиційного блокування. Крім того, підвищуючи ефективність пристрою, вона дозволяє налаштовувати кількість кадрів у повідомленні та бажану швидкість передачі даних – 100 або 600 біт/с – індивідуально для кожного повідомлення, залежно від можливостей регіональної мережі RC.

Більше інформації про опції можна знайти тут: https://github.com/sigfox-tech-radio/sigfox-ep-lib/wiki 
І останнє, але не менш важливе: оскільки стек Sigfox Open Source є повністю конфігурованим і легким, розробники можуть використовувати залишок пам’яті для вбудовування додатків безпосередньо в STM32WL3x.

Цей доступний за ціною чіпсет забезпечує вражаючий баланс між вартістю і продуктивністю, особливо в частині енергоспоживання. Його простота і економність стануть ключовими факторами його успіху.

Щоб дізнатися більше про програму Smart Metering and Asset Tracking, відвідайте блог ST Microelectronics. Крім того, зверніться до Sigfox Ukraine, щоб дізнатися більше.